TORNÁDO NA JIHU MORAVY

Dnes ve večerních hodinách zasáhlo jih Moravy, zejména Hodonínsko a Břeclavsko ničivé tornádo. Způsobilo značné materiální škody, několik stovek lidí se ocitlo bez přístřeší, řada lidí je zraněna.
Do pomoci postiženým se v součinnosti s krizovým štábem Jihomoravského kraje zapojuje i Český červený kříž. Ve 21:30 jsme aktivovali humanitární jednotku našeho oblastního spolku a nabídli pomoc našim kolegům na Moravě. Psychosociální tým i humanitární jednotka jsou nyní připraveni okamžitě vyrazit. 

V současnosti materiální sbírku NEVYHLAŠUJEME, ale počkáme na požadavky z terénu. Pro prvotní pomoc jsme vybaveni materiálem pro nouzové ubytování, hygienickými potřebami či oblečením (jen v Chrudimi máme skladem  oblečení pro více jak 300 osob různých věkových kategorií). Vyhlášení materiální sbírky ale v nejbližší době nevylučujeme. 

Pokud jste podnikatel, firma, či fyzická osoba, která chce ve větším měřítku materiálně přispět lidem v zasažených oblastech, zaregistrujte prosím Vaši nabídku zde.

My informace předáme kolegům přímo v terénu a ti nabídnou pomoc na místě. V případě zájmu Vás budeme kontaktovat. Předem děkujeme.

Pomoc Českého červeného kříže lze podpořit prostřednictvím sbírkového účtu ČČK:

333999/2700

Jako variabilní symbol uvádějte: 2101

Přispět ONLINE pomocí platební brány můžete zde.

V závislosti na výtěžku sbírky nabídne i na následnou pomoc při obnově. Předem děkujeme.

Společnost Českého červeného kříže je osvobozena od daně z Vašeho daru (tzv. bezúplatný příjem). Veškeré dary, které získáme budou použity. Vaše dary jsou pro Vás položkou snižující daňový základ. Více informací zde. Pro žádost o potvrzení vyplňte formulář zde nebo nás kontaktujte na e-mailu info@cckchrudim.cz.   

Pro více informací nás kontaktujte na telefonu 602 173 278 nebo info@cckchrudim.cz.