S koncem nouzového stavu naše pomoc nekončí

Dnes o půlnoci skoční v ČR nouzový stav, ale naše pomoc nekončí. Nadále bude v provozu telefonní linka 800 477 774 (nyní už jen v čase od 8:00 do 18:00 hodin) a sní související služby. Poskytování služeb nechceme zbytečně protahovat, aby senioři neztratili svoji soběstačnost. Pokud se ale najde někdo, kdo poskytované služby potřebuje trvale, budeme hledat pro něj individuálně hledat řešení a předáme ho organizacím, které sociální služby zajišťují celoročně

S postupným rozvolňováním očekáváme i nárůst lidí s onemocnění COVID a počet lidí v karanténě. Ti se na nás mohou, v případě potřeby, také obracet.

Navštivte také internetové stránky http://zvladnemeto.cervenykriz.eu, kde najdete spoustu zajímavých rad, jak se chovat v tomto obtížném období. Nouzový stav sice končí, dochází k postupnému rozvolňování opatření, ale tím také hrozí nárůst počtu nakažených. Chovejme se prosím zodpovědně, udržujme sociální odstup a nosme roušky, zejména v uzavřených prostorech. Nezapomínejme také na pravidelné mytí rukou vodou a mýdlem.