COVID očkování

V pátek 15.1.2021 byla zpuštěna registrace k očkování pro občany starší 80 let. Pokud máte v rodině někoho staršího 80 let, pomozte mu s registrací. Vakcinace je nejefektivnější způsob, jak dlouhodobě zastavit šíření epidemie. Zavedení vakcinace pomohlo už v minulosti ke snížení či dokonce vymýcení řady nemocí (např. pravé neštovice, dětská obrna, záškrt). Každý, kdo se naočkuje, pomáhá ochránit ty, kteří tak kvůli svému zdravotnímu stavu učinit nemohou. Očkování proti COVID-19 je NEPOVINNÉ a BEZPLATNÉ.

Registrovat k očkování se můžete na adrese http://registrace.mzcr.cz nebo telefonní lince 1221 (pracovní dny 8:00 – 19:00, víkendy a svátky 9:00 – 16:30). V současné době je spuštěná registrace pouze pro osoby starší 80 let. Pokud máte někoho staršího 80 let v rodně, pomozte mu s registrací. Jak registrace vypadá najdete níže. S registrací Vám také pomůžou na telefonní lince zřízené Pardubickým krajem 466 026 466 (PO + ST 8 – 17 a v ÚT, ČT, PÁ 8 – 14). V případě jakýchkoliv dotazů  můžete kontaktovat také linku ČČK Chrudim 800 477 774 (ideálně mezi 16:00 a 20:00). 

 

Potřebné údaje pro registraci

 • jméno a příjmení
 • adresa trvalého bydliště včetně PSČ
 • jméno zdravotní pojišťovny
 • číslo pojištěnce (většinou se jedná o rodné číslo bez lomítka) – najdete na průkazce zdravotní pojišťovny
 • mobilní telefonní číslo

 

Část 1 – Registrace do systému zájemců o očkování

Než si budete vybírat termín a čas očkování, je potřeba se zaregistrovat na adrese http://registrace.mzcr.cz

Díky tomu bude stát vědět, že máte zájem se očkovat a díky tomu může efektivně plánovat očkování. 

1) Ověření telefonního čísla

V prvním kroku zadáte telefonní číslo Vašeho mobilního telefonu a zaškrtnete políčko souhlasu se zpracováním osobních údajů.

 

2) Zadání kontrolního PIN kódu

Na zadaný mobilní telefon Vám přijde kontrolní PIN kód. Jedná se 6 místné číslo: 

 

Tento PIN zadáte do formuláře a stisknete tlačítko „Potvrdit“:

 

3) Vyplnění a uložení registrace

Zde vyplníte údaje osoby, kterou registrujete k očkování. Registrace vyžaduje jméno, příjmení a číslo pojištěnce (ve většině případů se jedná o rodné číslo bez lomítka), zdravotní pojišťovnu a adresu. Doporučujeme také vyplnit e-mail, na který Vám později přijde potvrzení. E-mail ale není povinný. Na konci vyberte místo, kde preferujete očkování. Toto místo lze později změnit. Nezapomeňte na konci zaškrtnout čestné prohlášení a kliknout na odeslat. 

 

4) Potvrzení korektní registrace

Po kliknutí na odeslat se Vám zobrazí potvrzení úspěšné registrace.

Zároveň Vám přijde na mobilní telefon PIN2. Tento PIN si zapište a neztraťte. 

 

Tímto je první část ukončena a stát ví, že máte zájem o očkování.

 

Část 2 – Registrace místa a času očkování

Očkování bude probíhat v očkovacích centrech po celé České Republice. V našem okolí se bude očkovat pravděpodobně od 1.2.2021 v Pardubicích, Chrudimi, Litomyšli, Svitavách a v Ústí nad Orlicí. Od 1.3.2021 by pravděpodobně měli přibýt další místa jako je třeba Hlinsko, Skuteč, Třemošnice. Jednotlivá místa budou postupně vypisovat své termíny a teprve po té se bude možno do nich zaregistrovat.

Registrace místa a času očkování se provádí na internetové stránce: https://reservatic.com/ockovani

 

5) Přihlášení k rezervaci místa a termínu

Pro přihlášení k rezervaci místa a termínu budete potřebovat číslo pojištěnce (ve většině případů se jedná o rodné číslo bez lomítka) a PIN2 z první části registrace.

 

6) Výběr očkovacího místa

Po přihlášení budete vyzvání k výběru očkovacího místa. Jako první se Vám zobrazí Vaše preferované místo z první části registrace. Pod ním se zobrazí další místa v ČR. Ty budou postupně přibývat. Kliknutím vyberete požadované místo. Pokud Vám nebudou vyhovovat termíny na daném místě, můžete se kdykoliv vrátit zpět a vybrat jiné místo. 

 

Může se Vám ovšem stát, že u Vámi požadovaného místa se zobrazí následující zpráva:

To znamená, že místo ještě není v systému aktivní a nemá vypsané termíny. Kapacita očkovacích míst je omezena dle dostupnosti vakcíny. Pokud nevidíte o očkovacího místa volný termín, můžete rezervaci ukončit a vrátit se v budoucnu, kdy budou volné termíny. Pro budoucí rezervaci nepotřebujete provést znovu registraci, PIN 2 vám zůstává platný.

 

7) Výběr termínu očkování

Po výběru místa budete vyzváni k výběru datumu a času očkování. Počítejte s tím, že na očkování je nutné dorazit včas. Myslete také na to, že termín podání druhé dávky je automaticky 21 dnů (3 týdny) po prvním. 

 

Po výběru data a času budete vyzváni ke kontrole osobních údajů očkovaného. Pokud jste v první části registrace použili jiné telefonní číslo, než číslo zájemce o očkování, zde ho opravte na správné. Na tlačítka „Přihlásit“ a „Registrovat zdarma“ neklikejte. Na konci formuláře zaškrtněte „Nejsem robot“ a klikněte na „Rezervovat“.

 

8) Potvrzení termínů

Pokud rezervace míst a termínu proběhla v pořádku, zobrazí se Vám potvrzení. To si můžete uložit do PDF. Pokud jste vyplnili e-mail, přijde Vám potvrzení do e-mailu. Termín druhé očkovací dávky je automaticky 21 dnů (3 týdny) po prvním. 

 

Po ukončení registrace lze další změny provádět pouze přes telefonní linku 1221.

Termín očkování můžete změnit pouze telefonicky přes linku 1221. V případě změny termínu 1. dávky se automaticky změní termín 2. dávky.

Provozní doby linek

Celostátní lina  – 1221

 • pracovní dny 8:00 – 19:00
 • víkendy a svátky 9:00 – 16:30

Linka Pardubického kraje pro pomoc s registrací – 466 026 466

 • pondělí 8 – 17
 • úterý 8 – 14
 • středa 8 -17
 • čtvrtek 8 – 14
 • pátek 8 – 14

V případě jakýchkoliv dotazů neváhejte se obrátit bezplatnou linku ČČK Chrudim 800 477 774 (ideálně od 16 do 20 hodin).