Seniorská obálka

Seniorská obálka je dokument určený zejména osamoceně žijícím seniorům a má za cíl pomoci v tísni, ohrožení zdraví nebo života. Může pomoci především záchranářům a záchranářům, kteří zasahují u seniora, který není schopný sdělit potřebné údaje. Do tiskopisu senior (sám, za pomoci příbuzných nebo svého praktického lékaře) vyplní základní údaje o svých alergiích, nemocech a lécích, kontakty na blízké osoby a praktického lékaře. Tiskopis je umístěn v plastové obálce s magnetkou. 

Pomoc s vyplněním
S vyplněním karty Vám mohou pomoci rodina, blízcí nebo praktický lékař. Nebojte se ho o to požádat.

Kam obálku umístit?
Obálku umístěte na  viditelné místo v bytě. Můžete ji umístit zvenku na dveře lednice (obálka obsahuje magnetku) či nalepit na na vchodové dveře ze strany bytu. Ty jsou první dveře, jimiž záchranáři projdou.

Pokyny k vyplnění

Alergie: Velmi významná kolonka, zvláště alergie na léky, pyl atd.
Nemoci: Pro záchranáře je důležité vědět, jaké máte současné nemoci a zda jste nemoc prodělali před rokem nebo před 20 lety.
Léky: Uvádějte název opsaný z krabičky, včetně množství (například 80 mg), dále dávku (například 1 tableta) a pak dávkování (například 1-0-1).
Kontakty na osoby blízké: Rodinní příslušníci, sousedé či přátelé, je to zcela na Vás. Telefon pomůže i v případě zajištění péče o pečujícího nebo o domácího mazlíčka.
Kontakt na praktického lékaře: Kontakt na praktického lékaře napomůže při zjištění dalších informací.
Podpis: Podpisem stvrzujete, že údaje jsou pravdivé a že je mohou záchranné složky využít v případě situace tísně, ohrožení zdraví nebo života.

Aktualizace údajů
Prosíme, udržujte údaje aktuální! Vyměňte obálku vždy při změnách léků, kontaktů, po hospitalizaci. V případě, že jste byli v poslední době hospitalizováni, vložte do obálky i poslední propouštěcí zprávu.

Kde seniorskou obálku v Chrudimi získat?

  • Oblastní spolek Českého červeného kříže Chrudim, Městský park 274, telefon 469 620 18
  • Informační centrum, Resselovo náměstí 1, telefon 469 657 821

Formulář obálky ke stažení

ICE Chrudim.pdf

 

Náhled formuláře