darujnotebook.cz

Český červený kříž také myslí na děti a mládež, která se během uzavření škol vzdělává online z domova. Platforma Českého červeného kříže darujnotebook.cz si klade za cíl pomoci školám zpřístupnit on-line vzdělávání pro všechny děti. Problémy s on-line vyučováním řeší mnoho sociálně znevýhodněných rodin, jejichž rodiče na nákup vybavení nedosáhnou.

Pojďme společně pomoci školám zpřístupnit online vzdělávání pro všechny. Šetřeme zdroje a využijme to, co bychom jinak za pár let vyhodili. Žádné dítě by nemělo stát stranou! Darovat či zapůjčit lze nové či starší, ale funkční počítače a notebooky, modemy pro internetové připojení a datové simky.

Tvůrcem a správcem platformy darujnotebook.cz je Oblastní spolek Českého červeného kříže Český Krumlov. Jednotlivé školy zde mají možnost se pomocí formuláře zaregistrovat s poptávkou na potřebné vybavení žáků pro distanční výuku. Dárce si následně vybere školu, kterou podpoří, kontaktuje ji a dohodne si fyzické předání daru či zápůjčky. Školou pověřená osoba počítače převezme a předá zákonnému zástupci žáka. Převzetí daru pak stvrdí na webových stránkách. Červený kříž nevybíráme konkrétního příjemce počítačů, to necháváme na školách, které nejlépe znají sociální podmínky svých žáků. Případný dárce, ať je to už firma či fyzickou osobu, má možnost si vybrat konkrétní školu, kterou podpoří.

Kromě toho, že je IT gramotnost pro dnešní generaci takřka klíčová, přináší poskytnutí tohoto vybavení i rovnější možnosti napříč žáky. V neposlední řadě můžete dát Vámi nevyužívaným počítačům druhou šanci a tím zabránit nejen plýtvání primárních surovin, ale hlavně šetřit naši planetu.