Prevence

Skupina Prima a Český červený kříž připravili  osvětovou kampaň, která veřejnosti radí, jak dodržovat hygienická opatření a jak se chránit před nakažením koronavirem. Od soboty 21. března 2020 se tak mohou diváci setkávat na všech kanálech Primy s oblíbenými seriálovými hrdiny, kteří jim budou názorně vysvětlovat, jak si správně mýt ruce, proč nosit roušku, jak správně kašlat nebo kam volat v případě příznaků.

Jak si správně umýt ruce?

Moje rouška chrání Tebe, Tvoje rouška chrání mě.

#ZVLADNEMETO je oficiální kampaň Českého červeného kříže. 

Součástí naší kampaně je portál Zvládneme to společnězvladnemeto.cervenykriz.eu. Shrnuje odborně prověřené stručné informace, které naši dobrovolníci aktivně šíří v prostředí sociálních sítí. Informace, které neznáme, totiž nemohou pomoci… Navštivte jej! 

Materiály Mezinárodní federace Červeného kříže a červeného půlměsíce

Velmi účinnou metodou prevence nákazy je pravidelné mytí rukou mýdlem pod tekoucí vodou po dobu alespoň 30s. Vše co k tomuto kroku potřebujeme (vodu a mýdlo), nalezneme doma. Nevíte jak na to? Vyzkoušejte jednotlivé kroky zobrazené v letáčku. Ruce si myjte nejen před jídlem, ale po každé, co se dotkneme předmětů, na které před námi mohl sáhnout někdo jiný jako jsou madla v dopravních prostředcích, zábradlí, nákupní košíky, tlačítka platebních terminálu a peněz. Ruce si samozřejmě myjeme i po příchodu z venku, po hlazení domácího mazlíčka, po kontaktu se surovinami během vaření, po vynesení odpadků a po návštěvě kolektivu. 

 

 

Další materiály, které doporučujeme