201-08-22 Pátek

Ahoj kamarádi z táborového webu,
dlužím vám poslední den na Bělidle. Nestalo se to únavou materiálu, ale absencí internetového připojení. No a vybalování a třídění a ukládání a účtování a dokola prohlížení fotek a vzpomínání, takže se ozývám až ve čtvrtek, ostuda.
Poslední den dojela sanitka zpátky do Čech, u nás je stejně nejkrásněji! Trefili jsme se do Matějské pouti, a to že lilo a lilo, nám zkazilo pouťovou náladu jen trošku. Aspoň byl čas poshánět svoje věci a pomalu balit na cestu do civilizace. Odpoledne se přece jen sluníčko slitovalo a dovolilo dětem zařádit si na skákací atrakci a vybrat si své pouťové štěstíčko a užít si sladkostí u pouťového stánku. Díky šestiměsíčnímu Dominikovu snažení a dobrým lidem (Rádio Blaník, ČČK, Papírnictví Pavlík, Město Chrudim, SDH Topol a další) našly děti ve „štěstíčku“ plno milých drobností pro radost. Ale stejně všichni dohromady prožíváme největší radost z pocitu sounáležitosti, kamarádství a vzájemnosti. Ohlasy rodičů a dětí svědčí o tom, že tohle, to ze všeho nejdůležitější, se nám na letošním táboře opravdu povedlo. Díky všem zúčastněným, někdy to nebylo jednoduché, bylo nás přece jen 120, ale náš společný cíl – radost dětí a spokojenost rodičů – jsme naplnily, troufám si říct, měrou vrchovatou. Poděkování patří bezesporu našemu zřizovateli, Oblastnímu spolku ČČK Chrudim, věřím, že jsme mu hanbu neudělali. Neznám lepší reklamu, než šťastné děti!
A večer poslední táborák, opečené buřtíky, písničky, objetí, i slzičky dojetí, jiskřičky létají vysoko převysoko a nám je zvláštně smutno, že těch báječných čtrnáct dní končí, ale i radostno, že jsme ještě spolu.

A nebudu brečet, když tak jenom trošku, vždycky, když něco končí, něco nového začíná. Máme vás moc ráda, kamarádi.

A poslední motto: „Nemít žádné kamarády, tomu já říkám neštěstí !“

Komentáře jsou uzavřeny.

Comments are closed.