2016-08-16 Úterý

„BUDÍÍÍČEK !!!“

rozeznělo se po táboře, jakmile odbilo 7:30. Všichni se pomalu začaly loudat z postelí a začaly se převlékat. „ROZCVIČKA!!!“ zakřičel oddílový vedoucí zvaný Růža, který měl služební den. Nejstarší kluci přecvičovali a zbytek tábora cvičil podle nich. V 8 hodin jsme se šli všichni pořádně nasnídat, protože byla vánočka. Po snídani si šly děti zase uklidit svoje chatky

. V 9 hodin začal dopolední program. A jaká byla jeho náplň? Celé dopoledne se běhal orientační běh. Jeho náplní nebylo jen doběhnout v co nejrychlejší čase, ale také přijít se správným výsledkem. Byly dva okruhy (malý a velký okruh). Během cesty se na stromech nacházely cedulky s příklady, které měly děti za úkol vypočítat. Ti, co běžely  malý okruh, měly  přiběhnout s výsledkem číslo 5. Ti, co běžely  velký okruh, měly přiběhnout s odpovědí „POKLAD JE V TÁBOŘE“. Věřte nebo ne, ale všem se to nepodařilo. Ve 12 hodin jsme šli na vynikající svíčkovou, po které se celý tábor slítl jako mouchy. Dvě holky z nejstaršího oddílu dokázaly do sebe nasoukat 9 knedlíků. Během poledního klidu se otevřel krámek a nikdo neměl problém koupit si nějakou tu sladkost.

Když skončil polední klid šly děti hledat svůj zasloužený poklad. Poklad měly v táboře schovaný i nejmenší dva oddíly. Poklad úspěšně dohledaly všechny oddíly. A co obsahoval poklad? Co jiného než pytlík bonbonů. Poté co dohledaly poklad a sluply bonbony, tak se šla do lesa hrát „ocáskovaná“. Do odpolední svačiny se stihly dvě hry. Po svačině už byl na place připravený slalom. A co vlastně slalom obsahoval? Slalom mezi kuželky v  holínkách (tam i zpět a poté se obout zpátky), trefit se aspoň jednou s míčkem do kbelíku z určité vzdálenosti, nasbírat plný kelímek korálků jednou rukou, poté to nasypat do pytlíku a běžet k gameballu, ten musely kutálet po vyznačené trase až ke karimatce, tam musely udělat kotoul, potom si musely dát na lžičku pingpongový míček a jít pozadu slalom mezi rourami a nakonec musely doházet na start tři molitanové kostky. Proti sobě soutěžili  Zimovi a Koťátkovi  potom Kovářovi a Krčma u staré kytary. Vyhrál oddíl Zimovi a Krčma u staré kytary. A aby to nebylo pátému oddílu Roštěnkám  líto, tak si zítra zahrají  proti vedoucím přehazovanou. V  18 hodin byl nástup.

Konečně už přišlo více dopisů a někomu  i  nějaké mlsání. Dneska už byla dvě prasátka za úklid a jenom dvě sluníčka, které dostaly nejstarší holky. Když skončil večerní nástup všichni už se těšili na večeři, protože všichni byli vyhládlí. Dnes jsme měli studenou večeři a to obloženou housku. Všichni to slupli jako nic a pořád se chtěli přidávat, že do kuchyně museli pomáhat mazat i vedoucí. Poté co všichni byli dostateční plní, tak se mohly rozjet přípravy na diskotéku.

Každý se vyfikl, aby se ostatním líbil. Na diskotéce se hrálo jak pro malé, tak se zahrálo i něco pro ty větší a neodpustili jsme si ani nějaký ten ploužák. V 21 hodin šly spinkat nejmladší dva oddíly. Ti starší mohli ještě tancovat. Ale po nějaké té chvilce zalezli do postele všichni. Dnes nás hlídá druhý nejstarší oddíl Krčma u staré kytary, který je plný kluků, tak snad nás budou pořádně hlídat.

Komentáře jsou uzavřeny.

Comments are closed.