2016-08-17 Středa

Přišlo jaro!!!

A s jarem tu dnes máme i Velikonoce. Když se děti najedly a uklidily si chatičky, tak dopoledne vyráběly ze sádry Velikonoční vajíčka, k tomu každý oddíl vymyslel koledu, a kdo chtěl, tak upletl i pomlázku. Vajíčko muselo mít minimálně velikost slepičí. Padlo tu spoustu skvělých nápadů jako obalení kamenů, nafouklého balónku, atd.

Nejstarší oddíl vymyslel překvapení pro Lidušku. Zúčastnili se toho 4 dívky z nejstaršího oddílu, 2 chlapci z druhého nejstaršího oddílu a připojil se i Ondra s Davidem. K tomu si vyrobili ještě májku, pod kterou poté tancovali.

K obědu nám kuchařky ukuchtili rybí filé s bramborovou kaší. Když si všichni nacpali pupíky, tak nejmenší dva oddíly po chvilce šly na „očistu dočista“. Po umytí a po skončení poledního klidu mohly oddíly dodělávat vajíčka, básničky a koledy. Koledy budou později zveřejněny, máte se opravdu na co těšit. Máme tu spoustu šikovných dětí. A oni jsou vlastně všichni šikovní. Během dodělávání toho všeho se za chatkami na volejbalovém hřišti udělal turnaj mezi oddíly. Šlo o hru, kdy malé plastové míčky byly naházeny u sítě, která byla daná níž a vyhrál ten oddíl, který na své straně neměl žádný míček. Z nejmladších oddílů vyhrál oddíl Zimovi. A jak dopadly starší oddíly? To se rozhodne ještě zítra. Při večerním nástupu nám dívky z nejstaršího oddílu Roštěnky s chlapci ukázali taneček. Vážně se jim to povedlo. Liduška před nimi smekala klobouk. A co úklid? Dnes už to bylo lepší, dnes se rozdaly všechny sluníčka a dokonce na některé pokoje nezbilo. A dnes tu jsme už třetí den, tak máme klidový den a tak po večeři, ke které jsme měli výborné boloňské špagety, se pustil v klubovně film. Nejdřív pro menší a poté pro větší. Pro větší tu bylo ještě něco připravené. Když dokoukali film, tak šli na noční hru.

Náplň noční hry bylo, že po place byly rozmístěny 3 kůly a na nich zavěšený balónky. Šly proti sobě dva nejstarší oddíly. Krčma u staré kytary, takže oddíl plný kluků si hlídal kůly a Roštěnky takže oddíl plný holek jim kradl balónky. Kluci u sebe měli baterky, a když měli pocit, že něco slyší, tak mohli bliknout. Když na někoho blikli, vypadává ten člověk ze hry. Holky dokázaly ukrást dva míčky.  Oddíl Krčma u staré kytary už musel jít hrát, tak si to proti Roštěnkám dali Kovářovi, kteří měli hlídku. Tentokrát hlídaly holky, takže Roštěnky. A oddílu Kovářovi se bohužel nepodařilo  nic sebrat, až na poslední chvíli, když už se křičel konec. Poté co hra skončila, šli všichni spát kromě Ondry a jeho oddílu Kovářovi, kteří museli hlídat.

Komentáře jsou uzavřeny.

Comments are closed.