Den první – Neděle 11.srpna 2013

Odečítač času na táborových stránkách ukazuje nulu, už jsme se dočkali. Zase po roce se vracíme „na místo činu“, na naše  milované Bělidlo pod hrází Sečské přehrady. Je nás letos dohromady více než stovka, k naší velké radosti se do naší velké party (jak řekl Ufo na prvním nástupu: ČČK, oblastní spolek Chrudim, Klíčenky, Přátelé a Hujerovi s.r.o.) přidávají noví človíčkové – malí, větší i největší – a my jsme tomu opravdu rádi. Je to znamení, že naše společné akce jsou kvalitní a oblíbené, že nám je prostě spolu dobře.

Náš tábor pořádá oblastní spolek ČČK Chrudim, který zastupuje Vratislav Příhoda. Hlavním vedoucím je Jan  Ufo Vávra, zástupcem hlavního vedoucího a zdravotníkem je Liduška Rýdlová, programový vedoucí Jindra Holeková, oddíloví vedoucí Jakub Zelený, Káťa Majrychová, Anička Malinová, Pavlína Kulhánková, Lucia Mičicová,Petra Dvořáková a Ondra Štěpánek. Asistenty pro předškoláčky a děti s handicapem jsou Renata Kafková, Veronika Dolejšová,Alena Jičínská, Lenka Širáková a  Silvie Bizubová. O dobré jídlo a zásobování se pod vedením Markéty Pavlíkové starají Jan Hovorka, Šárka Klváčková, Veronika Pavlíková a Miroslava Vaňková, členy realizačního týmu jsou Kateřina Radar Machková, Dominik Vondra, Ondřej Vrbovský a Iva Malinová, táborová babička, která si s vámi bude celé dva týdny psát.

 Letos byl začátek trošku hektický – dospěláci měli na přípravu tábořiště se vším všudy dvě hodiny, ale když se chce, tak se zvládne všechno. Všechno se odvezlo, vybalilo, uložilo, děti dostaly své postýlky, každý si na trávě tábořiště našel svou barevnou identifikační pásku a svého velitele , každý dostal „uniformu“ – vojenskou košili nebo tričko. Máme sedm oddílů. Pracovní názvy jsou Hasiči, Hasíci, Zdravušky, Empíci, Záchranáři I. , Záchranáři II. a Logisti  – podle budoucích odborností, z nichž všechny jsou součástí integrovaného záchranného systému. Až budu psát zítra, už budeme vědět, jaké názvy pro své týmy si děti vymyslely, jaký bojový pokřik a jakou hymnu.

Mám dobrou zprávu pro maminky: děti jsou šikovné a statečné, když ukápne nějaká ta slzička ze stesku, umíme ji rychle rozehnat. Děti poznají velmi rychle, že je máme rádi a že si úplně nejvíc přejeme, aby jim bylo s námi dobře. Přejte jim, že si mohou vyzkoušet, jak už jsou zdatní a samostatní, že toho hodně dokážou. Představte si, že po loňském táboře využila jedna dívenka, co se zde naučila, a dokázala pomoci svému zraněnému bratrovi. To byla pro nás fakt velká odměna. Pak si všichni řekneme, že stojí za to, strávit dovolenou na táboře a předtím věnovat řadu týdnů a úsilí pilné přípravě.

Dnes po vynikajícím vepřovém guláši s kolínky byla naplánovaná seznamovací diskotéka, jasně, fajn, ale děti se divily, jak to, že není táborák….Přece jen v nich to dlouholeté působení a pěstování lásky k tradicím, k přírodě a k lidem zanechává stopy.

První večerka, první noční hlídka Aniččina oddílu, první večerní pohádky a zpívánky, první pusinky na dobrou noc. Tak ať se vám něco hezkého zdá, naši malí a velcí záchranáři.

Komentáře jsou uzavřeny.

Comments are closed.