Den čtvrtý – Středa 14.8.2013

„Máme tu další dobrý den, slunce nám kouká do oken, jen oči stačí otevřít dokořán….“

My jsme dnes otevřeli oči do modré oblohy, příjemného sluníčka a moře nových zážitků. Děti už Šlapou jako hodinky“, je to radost pozorovat ty nejmenší, jak v holínečkách (ráno je na trávě rosa) ťapou do umývárny vyčistit si zoubky, jak jim chutná snídaně a jak to všechno berou zodpovědně. A na druhou stranu se dívám na ty krásné, velké, skoro dospělé mladé lidi, kteří tudy taky tak ťapkali, a jsem vděčná, že jsem u toho mohla a můžu být.Službu dnes mají Empíci, společně sledují dodržování denního rozkazu, připravují pro ostatní pěkné a čisté stolování,  dbají na pořádek v táboře a v noci hlídají klidný spánek nás všech.

Dnes jsme strávili moc příjemné dopoledne s Besipem, dopravní a pořádkovou policií z Chrudimi. Děti byly nadšené, když si mohly opravdu zblízka prohlédnout a vyzkoušet policejní vybavení, prolézt auta, popovídat si s muži zákona. S Besipem si ověřily své znalosti o dopravním provozu, sklidily hodně chvály a vysoutěžily si i krásné ceny.  Velký obdiv sklidila malá Majda, která slalom s „opileckými“  brýlemi zvládla, jako by předem trénovala.

K obědu jsme měli pečené kuře s nádivkou, brambůrky a zeleninový salát, mňamózní jako vždy. A polévky, ty jsou úplně bezkonkurenční. Nesmějte se, že pořád mluvím o jídle, ale ona asi  opravdu láska prochází žaludkem. Historka z dnešního odpoledne –  Honza se sprchoval a vedle něj konal velkou potřebu malý Jiřík. Povídali si přes přepážku a Jiřík prohlásil: „Podle hlasu jsi ten Honza z kuchyně, vaříte tam fakt dobře“.

Odpoledne proběhlo ve znamení vodních hrátek. Štafetový běh v holínkách – mimochodem maličké Zdravušky skončily ze sedmi oddílů na čtvrtém místě! – honička s kbelíky, „sosání“ víček brčkem, spousta legrace a smíchu, vodu z plavek sluníčko rychle osušilo , dobrá nálada zůstala. 

V kuchyni dělali k večeři hamburgerů o dvacet víc a nestačilo to, i když byly pořádně velké. Tak se zase přidělávalo a zase se všechno snědlo. Museli se přece posilnit, čekala nás veliká zábava a věřte,  že slzím smíchy ještě teď, když to píšu. V každém oddíle vybrali jednu dívku,  ze které kluci udělali krásnou modelku. Vaneska, Viktorka, Míša, druhá Míša, Lucka, Verča  a Simča se pod rukama svých kolegů z oddílů pod vedením vizážistů změnily v úžasné modelky. Jejich prezentace a komentáře vrchních vizážistů neměly prostě chybu, snad se Vráťovi povedlo zachytit je všechny na video, abyste z toho taky něco měli.

Rozesmátí trpaslíčci uháněli do postýlek na pohádku, na pusinku a na dobrou noc, starší děti čekalo finále Markétčina Riskuj – zvítězili Kubíčkovi Krokouši – a zahájení turnaje v tančení na kobercích.

Vidíte, naši drazí doma, že se nenudíme a je nám moc dobře. Děti jsou zdravé a veselé, vedoucím jsem koupila vincentkové pastilky a vůbec: „šťastné struny začly znít kvůli nám“-

P.S. Dnes tu byla na kontrole hygiena a nejenže jsme bez závad, ještě jsme dostali pochvalu!“

/i

Komentáře jsou uzavřeny.

Comments are closed.