Pátek 16.8.2013 (doplněno)

Dobré ráno, naši milí doma. Dnes jsme si hezky přispali – pohádkový les se včera protáhl, tak nás písnička budila až o půl deváté a odpustili nám i rozcvičku. Rána a večery jsou pořádně chladné, ale přes den je nádherně. Sluníčko připaluje, vedoucí pořád honí děti pro čepičky a kloboučky, počasí láká i k vodním hrátkám. Je tady tak krásně, žádná úmorná vedra minulých dní.

Šestý den na táboře začal výbornými rohlíky ze slatiňanské pekárny s paštikou, pokračoval „výukou“ v blocích. Hodně mě baví obcházet jednotlivá stanoviště, pozorovat ty naše šikovné děti a být hrdá na ty velké děti, které jim předávají své znalosti, vědomosti a dovednosti.

 K obědu jsme měli zapečené rybí filé se sýrem, poprvé jsme měli půl kbelíčku zbytků, přece jenom ryby některým dětem moc nejedou. A ke všemu si přečetly na denním rozkaze, že je k svačině rohlík s nutelou a k večeři pizza, tak se asi šetřily. O poledním klidu bylo velké vzrušení – Jindra vyzkoušela, co si děti pamatují z povídání o mimořádných událostech, a vyhlásila chemický poplach. Nevěřili byste, jak brzy se celý tábor shromáždil v pláštěnkách, holínkách, rukavicích, ústenkách a brýlích, když jsem je fotila, ani jsem nemohla poznat, kdo je kdo. Petra předvedla profesionální protichemický oblek, Liduška se oblékla do Vráťova potápěčského neoprénu, neuvěřitelná týmová práce. A zvládli to i ti nejmenší! Opravdu výjimečná zkušenost.

Odpoledne jsme začali s budováním polní nemocnice, každý oddíl měl svůj úkol. Který zodpovědně plnil. Lvíčata rozkládala lehátka, Zdravušky vytvořily znak MASH z kamínků, Pumíci zase heliport na přistávání vrtulníku, Mortíci malovali informační a orientační tabulky, Empíci postavili rozcestník, Šmoulisty čeká stavba polní nemocnice. Byli jako mravenečci, šikovní a samostatní.

Při nástupu byli oceněni účastníci včerejší večerní cesty pohádkovým lesem a  vyhlášeny výsledky orientačního běhu .  Velkým potleskem byli odměněni vítězové všech tří kategorií: Kubík Kocourek a Tomáš Pácha, Erik Eržika Mach a Honza Johny Holeka a absolutní vítěz Filip Nádvorník (běžel s logistou Kubou Novotným). Největší radost měl a největší ovace sklidil samozřejmě Filda. Gratulujeme!

Je srpen, stmívá se už dřív, dnes se těšíme do postýlek. Služební oddíl převzaly Zdravušky, ale broučkové spí a spí a hlídají za ně vedoucí a logisti Šmoulisti. Pája, jejich vedoucí, nešetří superlativy, ti její velcí Šmoulíci jsou báječní, nikdy nereptají, když jsou požádáni o pomoc, chovají se úžasně, jsou to už naši partneři. Je báječné vidět, že tu štafetu má kdo po nás převzít. V Pavlínce se vidí a ona v nich. Jen se směje, že se brzy pustí i do ní, jak jim chutná. To jsou pane porce, co v nich mizí, a jak jsou oblíbení v kuchyni, když si chodí přidávat a chválí, jak o bylo zase výborné. Jsme moc rádi, že jsou tu s námi.

Tak klidnou dobrou noc. A nebojte se o ty svoje poklady, je jim opravdu dobře.

 

P.S. k pátku

Mám tu reklamaci od Jindry: Krokouši našeho Kubíčka měli za úkol vyznačit cestu k řece a já je nezastihla, tak se jim omlouvám. A hlavně jsem, hlava děravá, nenapsala o největší atrakci dne – vodní skluzavce. Oddíly soutěžily v klouzací štafetě s kopce na igelitové namydlené plachtě a byla to strašná legrace. Jak je pro naše děti typické, fandily nejvíc těm nejslabším, a ačkoliv se z vítězství radovali Mortíci, vítězem byl každý, kdo sebou plácnul na mokrou plachtu. Po soutěži se klouzali všichni, jeden za druhým, rozesmátí a namydlení (všichni pak šli do teplé sprchy). Však uvidímte na fotkách, jen Vráťa má problém vybrat.

Píšu to v sobotu v poledne a z kuchyně jde hláška – Honza F. strčí hlavu do kuchyně a volá: „Haló, haló, máte to dobrý, polívku mám už počtvrtý!“

Komentáře jsou uzavřeny.

Comments are closed.