Sobota 17.8.2013

Sobotní ráno nás zastihlo dobře naladěné a zdravé, jen Honzík Holeka leží na marodce s bolením v krku a je smutnej. Snad mu bude brzo líp, chybí nám do party.

Po rozcvičce, hygieně, vynikajícím mazanci od Slavíků z Peckova pekařství a úklidu jsme se zase vrhli do práce. Malé Zdravušky okupovaly  Vráťu, který pro ně připravil báječný program na téma Bezpečné chování u vody. Ještě nikomu se nepodařilo udržet pozornost těch cvrčků tak dlouho jako „stlejdovi“ Vráťovi, který se kvůli nim v tom horku oblékl i do neoprénu. Ostatní táborníky dokonale zaujala Péťa s programem Chování u dopravní nehody, vyprošťování raněných a  věřte, že mnoho nového byste se dozvěděli i vy. Uznejte, že mají ti naši vojáčci opravdu široký záběr.

K obědu jsme měli skvělou knedlíčkovou polévku a vepřovou roládu, kterou Kačenka Majrychová překřtila na volavky, když pozorovala hodinu po půlnoci Honzu, jak balí v kuchyni obří španělské ptáčky. K volavkám byla smetanová omáčka a knedlíky, veliká bašta to byla.

Odpoledne se sluníčko činilo, chtělo ochladit, tak Jindra vymyslela další kolo vodních hrátek. Na fotkách uvidíte, jaké nevšední disciplíny děti absolvovaly – přebrodit řeku, běhat s kbelíkem, pohánět papírovou lodičku svým dechem (to šlo skvěle i Lucince), házet vodními bombičkami z nafouknutých balónků, nosit na hlavě misku s vodou, sjet po skluzavce, hledat pusou píšťalku a písknout na ni a podobné legrácky. Zase záleželo na týmové spolupráci a – znáte mě – zase jsem se tetelila radostí, když velcí nadšeně povzbuzovali své malé oddílové kamarády. Kačenka Radar pečlivě zaznamenává všechny výsledky a podle nich posunuje barevné vojáčky na sádrové reliéfní mapě Chrudim – Seč (neuvěřitelné Jindřino dílo).

Po vodní štafetě a osprchování nás čekalo speciální  setkání s vojenskými pyrotechniky – děti nestačily mrkat a pusinky ani nezavíraly, jak to bylo zajímavé. Nejenže viděly zblízka vybavení vojenských policistů , různé typy pyrotechniky, ale i zajímavé záběry toho, co dokáží výbušniny. Jsem přesvědčená, že si děti na tuto návštěvu  vzpomenou , kdyby je napadlo zkoumat petardy zevnitř a podceňovat nebezpečí výbušnin. Z chládku pak děti pozorovaly dělobuchy a  dýmovnice na hřišti, já jen nevím, jestli se mi podařilo to nafotit. Děti dostaly odznáčky vojenské policie a hrdě je nosily na čepičkách a tričkách.

Na nástupu se zase rozdělovaly odměny za pomoc, pořádek, hezké chování, statečnost, i za nejhezčí domečky pro skřítky (první tři místa obsadili Vaneska. Danielka a Matěj) , největší potlesk za scénický tanec sklidili Honza F. a Anička a potom Ufo a zbytek zapomnětlivců.

Chleba s teplou sekanou jsme dostali k táboráku a pak už se zpívalo a zpívalo, od Skákal pes až k Nezmarům. Malé děti se zachumlaly do postýlek, usínají už při pohádce, a ti velcí si teď, když píšu, ještě zpívají u ohně. Krásnou dobrou noc i vám.

Komentáře jsou uzavřeny.

Comments are closed.