Úterý 20.8.2013

Je po dešti, není horko, ale je příjemně a můžeme být zase celý den venku. A to je dobře, protože nás toho čeká ještě moc a moc. Při rozcvičce se jako vždycky pěkně protáhneme a dneska ještě víc, protože Péťa dostala doporučení vyzkoušet si s dětmi klasická pořadová cvičení. Děti totiž vesměs netušily, jak zareagovat na pokyn Čelem vzad, tak to profesionální nadrotmistryně protichemické brigády musela trošku napravit.
Po snídani děti hrály veselou hru Na skákavá zvířátka. Příprava na ni byla tak náročná a dlouhá, že si Jindra při věšení herních plánů posteskla: Jestli je to nebude bavit, tak mě švihne. Bavilo je to, naše děti jsou prostě veselé a hravé.
Pak přišla první modelovka, aby si ti nejmenší mohli vyzkoušet, co si zapamatovali. Ze začátku to byl pěkný zmatek a navíc děti rozkoply vosí hnízdo, tak jsme z lesa radši organizovaně ustoupili, ale napoprvé dobrý. Aby mrňousci pochopili, že správný záchranář, hasič a policista není zbrklý, postupuje rozvážně a přemýšlí, předvedli jim dospěláci v zábavné scénce součinnost složek IZS při požáru objektu se zraněním osob. Opět doufám, že je to zachyceno na videu jako důkaz, že i užitečné vědomosti lze prezentovat zábavně.
Jindra stále zdůrazňuje , jak mají ti malí sledovat, co dělají jejich starší kamarádi, kteří už toho hodně umějí. Aby to viděli naživo, předvedli nejstarší děti zásah při bitce sociálně nepřizpůsobivých občanů. Byli fakt dobří a je moc hezké vidět, že pořád přibývá těch, kteří si vědí rady, jak pomoci druhým.
Bavili jsme se všichni dobře a těšili jsme se na svačinu. Jenže služební oddíl se vrátil rozpačitý – žádná svačina, kuchařky všechny pryč. Ani skandování „My máme hlad“ nepomohlo. Za kuchyní seděl opuštěný Honza, je ochotný to zvládnout, ale potřebuje pomoci. Skupina osmnácti nejstarších dětí si vyzkouší si, jak náročná je práce v táborové kuchyni . Připraví na tácy svačinu pro všechny oddíly, doplní pití ve várnicích. Všechny koláče jsou snědeny, děti se vydávají hledat naše čtyři kuchyňské víly (zaslouženě relaxují ve wellness na Jezerce ) a oddíl kuchtíků se dává do práce. Jedna skupina pod Honzovým velením připravuje studentské řízky (obalovaný luncheon meat na obloženém chlebu), Šmoulisti se rozhodli uvařit v polní kuchyni tvarohové švestkové knedlíky. Zadělávají na ně ze 2,5 kg tvarohu, práce jim jde skvěle od ruky, zvládnou i roztopit polní kuchyni, přivést vodu k varu, uvařit bez problémů vynikající knedlíky (bylo jich 93). V kuchyni taky všechno šlape jako hodinky, večeře je na stole, když se úspěšní pátrači vrací na základnu. Kuchařky jsou šťastně zpátky, ti, co je zastupovali, dokážou i vzorně po sobě uklidit celou kuchyň. Tohle vybočení z běžného denního režimu se dětem moc líbilo. Velcí kluci se do polní kuchyně tak zamilovali, že si v ní chtějí vařit znovu. Tentokrát ovar s křenem.
Na nástupu byla tak veliká hromada pošty a vzkazů z internetu, že poštovský panáček potřeboval dva pomocníky. Děkujeme, že jste tak aktivní, všechny děti se na poštu z domova moc těší. Na stýskání opravdu není čas, děti se krásně sžily s táborovým životem, ale rády čtou, že na ně doma myslíte.
Trpaslíčci prošly sprchou a dívají se v největší chatce na Shreka. Večerka je dnes brzo, protože pro největší táborníky je připraven noční výsadek, ale pst, je to překvapení. Zítra vám o tom napíšu víc.

Komentáře jsou uzavřeny.

Comments are closed.