Čtvrtek 22.8.2013

Tak máme za sebou další táborový den, plný smíchu, dobrodružství, kamarádství a nových zážitků, ale také pilné práce. Hlavní vedoucí Ufo totiž dnes vyhlásil velký úklid tábora, protože prostě slušní lidé mají žít v pořádku. To byste koukali, jak to ty vaše naše děti umějí vzít za práci. Speciální ocenění si zaslouží Ondrova Lvíčata, jako služební oddíl se opravdu činila. Tábor prokoukl a děti strávily zbytek dopoledne hrami a sportováním a na bramborovém salátu a smaženém rybím filé si opravdu moc pochutnaly.
Odpoledne bylo opravdu rušné. Modelová situace pro mladé hasiče, policisty a záchranáře kopírovala letošní povodně. Proběhly všechny tři povodňové stupně, hasiči plnili pytle pískem a odnášeli je k ohroženým obydlím, spolu s policisty sledovali stav v zatopených obydlích, volali záchranáře ke zraněným osobám, provedli evakuaci obyvatel na evakuační místo, kde se o ně staral i psycholog, zraněné odnášeli do nemocnice k ošetření. Policisté zajišťovali pořádek tak horlivě, že inzultovali reportéra Vráťu, i když jsem ho hájila, že dělá jen svou práci. Při hodnocení to policistům přitížilo, ale jak řekl Ufo, chybami se člověk učí. Rozkošné byly Zdravušky, které v evakuačním středisku krmily evakuované výtečným domácím moučníkem z táborové kuchyně.
Při  modelovce si jedna skupina záchranářů moc nevěděla rady s Dominikem v bezvědomí, a tak si to děti ještě vyzkoušely, co mají správně dělat. Na Jindřin pokyn se všichni vedoucí složili k zemi a děti měly správně reagovat. Došlo i na telefonování na krizová čísla, nemyslete si to, není to tak jednoduché, jak to vypadá.
Čas zbyl i na hasičskou cvičnou „opičí“ dráhu – byť modifikovaná pro děti, nebyla až tak jednoduchá, vedoucí Kačka ji absolvovala na podporu svých Pumíků a vysloužila si při plazení dýmnicí od Ondry pokyn přimáčknout kombajn k zemi. Tahle část byla vůbec zajímavá. Při fandění se ozvalo : zadek dolů, zadek, ne hlavu, to je to druhý! Štěpánka a Johanka přemlouvaly Kubu, aby je ušetřil, ale nakonec zaběhly dokonale.
V kuchyni chudinky kamarádky kuchařky ke kuřecí směsí připravovaly 40 kg hranolků, dostaly zabrat, ale s jakou radostí dětem přidávaly a přidávaly….
Logisti Šmoulisti se zhlédli ve vaření v polní kuchyni, tak jim Honza ze Skupic přivezl maso na ovar a oni si připravili hostinu podle svého gusta, i křen si nastrouhali, oni už jsou opravdu tak velcí. Ale jsou strašně fajn, předháním se s jejich vedoucí Pájou v superlativech.
Po večeři jsme dostali báječnou návštěvu – kynologickou záchrannou skupinu Pardubického kraje. Psi nejrůznějších ras se znakem červeného kříže dokážou neuvěřitelné věci, děti koukaly s otevřenou pusinkou a předháněly se, kdo se půjde schovat, aby ho pejsek mohl vyhledat. Moc moc krásné to bylo.
Když šli malí spát, starší děti si udělali pohodlí v polní nemocnici při filmu. Nepovím vám, jaký film to byl , než jsem skončila s pohádkami a písničkami, už šli spát i velcí. Zítra už je pátek, utíká to čím dál rychleji.
Ještě na dobrou noc odposlechnuto ze záchodů: Malá Nikolka K.si vyzpěvuje „Pleší, pleší, pleší v lese, něco tě zajede“ a Jiříček R. zase „Mamka mi koupila baterky, baterky a byly tužkovýýýý“ .

Komentáře jsou uzavřeny.

Comments are closed.