Pátek 23.8.2013

Dobré ráno, tábore, MASH na Bělidle vstává do krásného dne. Je radost pozorovat, jak si děti zvykly na pravidelný režim, jak dokážou spolu komunikovat a spolupracovat, jak si vzájemně rozumíme a dokážeme táhnout za jeden provaz.
Dnešní den byl ve znamení modelových situací, návštěvy pana hejtmana Pardubického kraje a programu „MASH má talent“. Od včerejška nám pomáhají kamarádi ze Slovenska, studenti oboru záchranář na vysoké škole v Prešově. Je s nimi legrace a jsou ochotni předvést kvůli našim dětem cokoliv. Nezapomenutelný je společný zpěv Sestričky z Kramárov na včerejším karaoke.
Dopolední modelovky autonehod proběhly v menších skupinách, každý člen týmu měl své pevné zadání, co má plnit. Po prvním kole vedoucí probrali se zasahujícími všechno, co se povedlo a nepovedlo, a potom se skupiny u hromadných autonehod vyměnily a zkusily se přesně řídit připomínkami. Pan hejtman sledoval zásah a jeho údiv, co naše děti dovedou, jistě nebyl předstíraný. Zajímal se o celý průběh tábora, zejména o první pomoc a účast dětí s handicapem. Ještě víc než sladkosti, které dětem přivezl, nás potěšil jeho zájem. Víte, my se našimi dětmi tak rádi chlubíme! Slíbili jsme panu hejtmanovi, že ho pozveme na koncert Klíčenek i na příští tábor, zazpívali jsme mu táborovou hymnu a zamávali na cestu do Pardubic. Pan hejtman tedy zaváhal, že nezůstal na oběd – segedínský guláš byl luxusní, jako ostatně všechno, co nám tu Markétka, Mirka, Honza, Šárka a Verča uvaří.
Odpoledne se větší skupina dětí věnovala modelovce na téma: V metru zhaslo světlo. V klubovně byla úplná tma a zasahující museli figuranty hledat s baterkami a vynášet či vyvádět je na světlo. Menší skupina dětí zatím připravovala program „MASH má talent“ a že těch talentů máme: Sabinku s písní Barbora píše z tábora, Zuzanku a Barunku s písní Černé oči, Kačenku, Ondru a Lukáše se scénkou Divné ruce, Bohouše s básní o Praze a Vanesku, Adélku, Sabinku, Jiříka a Honzíka se scénickým ztvárněním písničky o ošetřování drobných poranění. Když Adélka zalepovala Vanesce kolínko, vyskočily mnohým slzy do očí.
Večeře byla super – děti dostaly nakrájenou bagetu, pomazánku, dva druhy salámu, sýry, rajčata, okurky a papriky a dostaly za úkol vyrobit si diskotékové chlebíčky a k tomu byla vyhlášená soutěž mezi oddíly o nejnápaditější chlebíčky. Snad to bude na fotkách vidět, jak se to dětem povedlo. Šest oddílů skončilo na prvním místě, jen Šmoulisti na druhém, protože všechno snědli a zbyly jim na tvoření jen papriky.
Právě probíhá diskotéka, Vráťa a Dominik vybraly ty nejlepší písničky, tančí malí i velcí, Alča s Luckou poskakují po celém parketě, postupně se sem trousí zadýchaní dospělí, jak je děti prohánějí. Paní kuchařka už dala dobrou noc, ale po cestě ji děti odchytly a málem utancovaly. Teď hraje Sanitka a všichni zpívají s sebou. Já už fakt končím, přece tam nemůžu chybět. Tak dobrou!

Komentáře jsou uzavřeny.

Comments are closed.