2014-08-10 Den první

Dobrý večer, moji milí přátelé, právě skončila porada vedoucích a asistentů, úplně všechny děti už sladce spí a já usedám k počítači, abych vám jako každý rok povídala, jak se máme na táboře.

Tak je to zase tady: autobus odjíždí z Chrudimi , na parkovišti u letadla v Seči se sjíždějí auta zblízka i zdaleka, na place hromada kufrů a tašek, ale hlavně spousta zvědavých a natěšených dětských očí. S mnohými se vidíme poprvé, s jinými se vídáme každý týden na Klíčenkách, u dalších žasneme, jak nám za ten rok zase vyrostli. Objetí, pusinky, úsměvy, nadšení, ale i kousíček strachu a nejistoty, i slzičky se objevily – tak si to, milí rodiče, bez dětiček užijte. My si stoprocentně užívat budeme.

Další letní dětský tábor, tuzemský rekondiční pobyt a krajské studijní středisko, to všechno se letos vejde na Seč – Bělidlo. Je nás čím dál víc, letos jsme hranici kapacity tábořiště horko těžko uhájili – 89 dětí a 31 dospělých, kteří se o ně budou starat, to je pořádná porce. Však taky náš kuchyňský hlavní anděl Markétka má se svým báječným týmem plnou hlavu starostí, jak to všechno nakrmí. V jídelníčku jsou samé dobroty, dnes jsme zahajovali vepřovým gulášem s kolínky, odpoledne vynikající „Peckův“ chleba s pomazánkou a večer vaječné topinky, bylo to mňamózní.

Tak jsme se ubytovali, vyhověli samozřejmě všem speciálním přáním pod heslem: Když se chce, všechno jde,vybalovali a uklízeli a seznamovali se a radovali se ze setkání se starými kamarády. Měli jsme co dělat, ale zvládli jsme i zahajovací „barevnou hru“. Královnou odpoledne se stala bezesporu Pája, která běžela s nákladem, který by udolal i pořádného chlapa, táhla na zádech, chuděra, i nosítka.

Až do večeře měly děti plno práce s vymýšlení názvu oddílu a přípravou seznamovacího vystoupení na táboráku. Však to taky stálo za to: nejmenší Blešky s Káťou Majrychovou, Káťou Machkovou a Pájou Augustinovou předvedly krásný pohyb s recitací, úchvatné byly Japonečky s Renčou Kafkovou, Evou Dostálovou a Ilonkou Kudrnovou ml., kterým  paní kuchařka Mirka už doma našila překrásná kimona. Černé pumy s Dášou Kudláčkovou a Růžovi psi s Petrou Dvořákovou samozřejmě nezklamali. Ledoví draci Lenky Širákové se moc líbili a Konipásci Martina Růžičky už jsou zcela samostatní, překvapili svým veršovaným představováním i svého vedoucího. Pavlínčina Jelita byla neuvěřitelná, vtipná, disciplinovaná, samé superlativy pro ně mám. A třešnička na dortu – Tatranky (energie sbalená na cesty) Ondry Štěpánka a jeho velkého a velmi vytíženého týmu Majdy Čudovské, Verči Dolejšové, Hanky Satkeové, Denisy Moravcové, Ilonky Kudrnové st. a Petra Hlávky.

A kdybyste viděli první večerní nástup: vztyčování vlajky s hymnou hranou na trubku (díky ,Pepo), sanitkou přijeli Willy Fog, Romy i Barnabáš – tedy hlavní vedoucí Honza UFO Vávra, jeho zástupkyně a zdravotník Liduška Rýdlová a programový vedoucí Dominik Vondra. Zřizovatelem tábora je Oblastní spolek ČČK Chrudim, uděláme všechno pro to, abychom mu dělali jen čest.

Když jsem se tak večer dívala kolem ohně na ty hlavičky, běželo mi hlavou, kolik už jsme toho spolu prožili. Těším se, co nám přinese další den, budu vám o něm zase vyprávět.

Tak na konec ještě motto na neděli: latinské přísloví „Zachovávej řád a řád zachová tebe“ a táborová písnička (zpívá se na melodii Severní vítr)

Jsi kluk nebo holka a z očí ti kouká, že dokážeš o hodně víc,
Máš odvahu, sílu a hlavně svou víru, že bez přátel sám nejsi nic.
Z okýnka rukou ti kývám, přisedni o kousek blíž,
Sanitka z Bělidla zpívá, do světa s ní teď vyrážíš.

Dnes Rusko, pak Čína, i na Filipínách se budeme bavit a smát,
jsou bez hranic chvíle, kdy víš, jak je milé být s lidmi, které máš rád.
Z okýnka rukou ti kývám, přisedni o kousek blíž,
Sanitka z Bělidla zpívá, do světa s ní teď vyrážíš.

Tak dobrou noc, přátelé, a nebojte se, my se vám o ta vaše zlatíčka budeme starat, jak nejlépe umíme.

 

wifi

Komentáře jsou uzavřeny.

Comments are closed.