2014-08-15 Pátek

Přece jen nás má Pán Bůh rád, poslal nám na celodenní putování Ruskem pohodové počasí, a to jsme se fakt deště báli. Děti byly natěšené a my bychom špatně nesli, kdyby byly zklamané. Ráno jsme se rozdělili do tří skupin – první parta nadšenců – dobrovolníků měla před sebou cestu na Sibiř (tedy na Lichnici), kde si budou vařit na ohni a stráví tam celou noc, druhá, nejpočetnější, putovala ruskou stepí směrem k Čtyřlístku na Bojanov, skupinka těch, kdo nejsou na dlouhé cesty stavění, si užívala božského ticha v táboře, hraček, pohádek a dobrůtek, které jim připravovaly naše kuchyňské víly .
O pobytu na Sibiři mi budou povídat až zítra, ale čtyřlístková parta se vrátila plná nadšení, pohody a hezkých zážitků. Samozřejmě se svačilo a obědvalo na každém rohu , v záplavě her a legrací vyhrála hra Maják a bobřík mlčení. Došlo se až k Milence Vávrové, která nám v uplynulém týdnu pomáhala v kuchyni a která cestovatele pohostila velkou taškou nanuků. Pozvala děti na malou farmičku s kozami a ovečkami, které si děti po libosti mohly hladit a krmit. Největší oblibu si získala ochočená dvoubarevná kozička Málinka. Děkujeme, Mílo. Na zpáteční cestě si děti pochutnaly ve Čtyřlístku na hranolkách a  zmrzlině, na zpáteční cestě hrály Ariadninu nit s takovým zaujetím, že už jsme pro ně volali, kdy přijdou. Vepřové v mrkvi s brambůrky už bylo připravené na plotně. Na nástupu nás bylo míň, ale stejně jsme si zazpívali, popřáli všem oslavencům, rozdaly se ztráty a nálezy i čerstvá, toužebně vyhlížená pošta.
Mnohé děti už mířily po nástupu rovnou do postýlek, ač pro ně bylo připravené „Kino Vostok“, jsme přece v Rusku. Pohádku ale ruskou nevybrali………Zítra už se přesouváme do Číny.
Je tu víkend, tak ještě pro jistotu zopakuju informaci o návštěvách. Po dlouholetých zkušenostech návštěvní den nepořádáme, věřte prosím, že víme, proč. Pokud se přece jen chcete na vlastní oči přesvědčit, že je vaše dítko v pořádku, a přijedete na Bělidlo, zastaví vás u brány denní hlídka a dítě vám zavolá tam. Berte prosím ohled na děti, jejichž rodiče to vydrží a nepřijedou – byly by smutné a lítostivé, a my přece chceme, aby si tábor užily v radosti a bez slziček. Na zítřek máme připravenou návštěvu kynologů z Hlinska a jejich pejsků, střelecké soutěže, společné zpívání a táborák, opravdu máme celý den co dělat. A taky bude zítra kuřecí řízek a bramborový salát.
Nějak moc nám to utíká, přátelé. Jsme rádi, že jsou všechny děti zdravé, Jen Kačka si dnes přisedla malíček a šupajdila na rentgen. Dlahu bere s přehledem, spíš jako módní doplněk, je to holka šikovná. Příští týden už má být počasí vlídnější, a že my k sobě chceme být vlídní, tím si můžete být jistí. Ty naše báječné děti si to zaslouží.
„Vlídná slova mohou být stručná a prostá, ale jejich ozvěna je nekonečná.“ Matka Tereza

Komentáře jsou uzavřeny.

Comments are closed.