2014-08-16 Sobota

Měla bych začít tím, jak nás počasí zkouší, jak děti běhají celý den v holínkách, jak dopoledne zmokli kynologové z Hlinska a jejich nádherní pejsci, jak je děti sledovali z verand chatiček, ale ono to vlastně není tak důležité. Rozhodující je, že se dokážeme o děti postarat, aby nepromokly, aby byly dost oblečené a hlavně hodně radostné. Ráno se nám vrátili cestovatelé ze Sibiře, jsou dobří, přišli i zpátky pěšky, jen bágly se vezly sanitkou. Přenocování pod širákem se jim moc líbilo, i vaření na ohni (bramborový guláš, opékané párky a Růžův čaj z listí). Vrátili se v pořádku, pláštěnky vytáhli až v Seči a puchýř si udělal jen Kuba Urválek. Tak už jsme zase všichni pohromadě, to je dobře. Škoda, že někteří kamarádi přijeli jen na týden, těžko se s nimi loučíme.
K obědu nám Markétka a její tým připravili božské řízky a bramborový salát, v babiččině krámečku se doplnily dobrůtky a čekalo se na sluníčko. Měli jsme připravené střelecké odpoledne – střelba vzduchovkou, z luku, střílení šiškami i míčem do basketbalového koše, střelba paintballovými pistolemi. Naštěstí pršet přestalo a celý tábor po oddílech mohl absolvovat všechna stanoviště. Výsledky se pečlivě zaznamenávaly a nejlepší střelci byli vyhodnoceni a odměněni na večerním nástupu.
Spořádali jsme obrovské pekáče oblíbených šunkofleků a pozorovali oblohu. Je to jasné, místo tradičního sobotního táboráku musíme vymyslet náhradní program do klubovny. Nakonec byl “náhradní“ program tak báječný, že jsem z toho ještě teď v euforii . Vyhlásili jsme soutěž „Čína má talent“, do které se mohli přihlásit jakkoliv nadaní táborníci. Našli jsme i tlumočníka do čínštiny: Kryštůfek Novotný byl neuvěřitelný, ono to tak bývá, že neplánované a spontánní je nejlepší. Domluvili jsme se, že vítězem bude každý, kdo se přihlásí, a to bylo velké štěstí. Protože bych nedokázala rozhodnout, jestli byl nejlepší Honzík Šnyta s kytarou a Bednou od whisky, famózní hráč na bicí Jakub Pichlík, baletky Kristýnka Štěpánková a Péťa Nela Oplištilová, vypravěčka vtipů Barunka Moravcová, táborový komik č.1 Vojta Jedlička, Pepa Kudláček s profesionálním zpěvem a hrou na trubku, vypravěč pohádek Bohouš Kocourek či fantastické zpěvačky Karolínka Marschallová, Kamča Bednárková, Štěpánka Peterková, Eliška Mládková a Johanka Ješátková. Ovace a potlesk vestoje nebraly konce, ani jsme si nevšimli, že se venku žení čerti. Přihlásily se i celé Klíčenky, aby ukázaly, že mají talent nejen v Číně. Když pak ještě zahrála a zazpívala Majda Čudovská, bylo na světě tak krásně! Přiznám se, že jsem si přála, aby ještě pršelo a my jsme si zpívali a byli spolu a bylo nám tak dobře. Naprostou většinu těch úžasných dětí znám od malinkata, víte, jaká to je radost vidět, jací z nich rostou krásní lidé. A jestli budou mít to štěstí, a bude jim muzika v životě pomáhat, nebyla jsem na tom světě nadarmo.
Náš hlavní vedoucí Ufo vyhlásil na neděli pozdější budíček a osvobodil nás od rozcvičky, doufám, že zařídil i to sluníčko. Zítra přijedou hasiči, tak ať nám nezmoknou jako chudáci pejskaři. Mějte se hezky, naši milí doma, my se hezky máme a hodně moc.

Motto na sobotu: „ Hudba je zjevení vyššího rozumu a moudrosti“ Ludwig van Beethoven

Komentáře jsou uzavřeny.

Comments are closed.