2014-08-18 Pondělí

Začínáme druhý týden a svítí nám k tomu sluníčko, plujeme na ostrovy v Tichomoří, abychom tam konečně zahájili turnaj ve vybíjené o cenu Willyho Foga. Pět družstev se pustilo do čestného boje, nad regulérností bdí rozhodčí a četní diváci. Fandit, to by nám šlo. Ale i ti nejmenší si mohou zasoutěžit a zahrát: Renčin nápad souboje v přehazované papírovými koulemi měl velký úspěch, zítra chtějí děti pokračovat. A vypadá to, že si budou tuto objevnou hru chtít zahrát i vedoucí, to se máme na co těšit.
Takže turnaj máme rozjetý, ale po ostrovech pěkně bloudíme – ovšemže je to motivace pro orientační běh. Po skvělé rybičce zapečené sýrem (jestlipak ji Markétka ulovila) se chystá velký orientační závod s úkoly. Ve dvou kategoriích se děti vydávají na trať, plní úkoly, pomáhají si navzájem, dvojice vytvářejí vždy velký a menší. Dochází k překvapivým situacím, kdy malý Ondra Hudák doslova uběhal sportovce Davida Málka a dosáhli spolu nejlepšího času – trasu zdolali za skvělých 25 minut. Jenže to nestačilo, započítávalo se i plnění úkolů, které jim na trase předkládal Willy Fog a jeho krásná Romy, vodník, Viking, čert a ostatní obsazení stanovišť. Nejlepší si vybral náš hlava Ufo – v pensionu Čtyřlístek si dal i klobásku. Ale my mu to fakt přejeme, má s námi starostí až nad hlavu. Vítězi kategorie B se staly Eliška Mládková a Danielka Širáková, v kategorii A byli nejlepší Ondra Boháč a Petr Jecha. Zvláštní cenu dostali Davídek a Tomášek, naši kamarádi z DSS Slatiňany, kteří zvládli projít celou trasu. Dělají nám kluci radost, zejména Tomášek, který je velmi družný. Kdybyste tak mohli vidět, jak trpělivě mu Zdenda pouštěl na mobilu písničky a obrázky a jak se k němu Tomášek tulil. Víte, tohle je nejvíc, co můžeme chtít, když se ty naše děti kamarádí všechny dohromady a neřeší, jestli ten druhý je trochu jiný. V neděli se k nám přidal Míša Tereska a kluci ho bez říkání vzali mezi sebe, věříme, že se mu v naší sanitce bude líbit stejně jako nám.
Zítra se přesuneme do Afriky, napadá mě plno vhodných písniček, to víte, já jsem radostí bez sebe, když mají děti tolik chuti do zpěvu. Dnes si krátily čas před startem orientačního běhu hraním na kytaru a bicí, já jsem se prostě tetelila radostí.
Tak dobrou noc a zítra na shledanou.
„ Lidstvo má jedinou opravdu účinnou zbraň – smích.“ Mark Twain

Komentáře jsou uzavřeny.

Comments are closed.