Pokyny k odjezdu

 

Odjezd na tábor

Sejdeme se v neděli 30. 7. 2017 ve 13:00 hod. na Masarykově náměstí v Chrudimi. Své dítě můžete také přivést přímo na Seč (sraz v 14:00 hod na parkoviště u autocampu  „U letadla“). Pokud jste toto neuvedli do přihlášky, informujte nás prosím, odkud Vaše dítě pojede, ať na Vás nečekáme u autobusu.

 

Návrat z tábora

V sobotu 12. 8. 2017 v 11:00 hod. na Masarykovo náměstí v Chrudimi. Své dítě si můžete také vyzvednout přímo na Seči  (v 10:00 hod na parkoviště u autocampu  „U letadla“). O této skutečnosti nás prosím informujte.

 

Povinné dokumenty dítěte

  • prohlášení rodičů – né starší 24 hodin – ke stažení
  • posudek lékaře (dle vyhl. 148/2003 Sb.) – ke stažení
  • průkaz zdravotní pojišťovny
  • zdravotní a očkovací průkaz

 

Doporučené vybavení

Pláštěnka, holínky, sluneční brýle, tepláková souprava 3x, pyžamo 2x, spodní prádlo a ponožky dle zvyklostí dětí, trička min. 5x s krátkým, 3x s dlouhým rukávem, kraťasy, kšiltovka (klobouček), šortky, svetr, mikina 2x, plavky, neplavci plavací kruh či rukávky, ručník 2x, osuška, hygienické potřeby, toaletní papír, papírové kapesníký, krém na opalovaní, repelentní přípravek, sportovní pevná obuv, tenisky, sandály, boty na přezutí, bunda do chladnějšího počasí, malý batůžek na výlety, oblečení na cestu, kapesní nůž, lžíci, trojdílnou jídelní soupravu (ešus), lahev na pití. baterku a náhradní baterie (může být i čelovka), spací pytel a karimatku pro případné přespání venku, dopisní papíry, známky, pro mladší děti pohled se známkami a nadepsanou adresou, igelitovou tašku na špinavé prádlo, pokud dítě hraje na hudební nástroj (kytara, flétna apod.), menší děti oblíbenou hračku, knížku podle zvyklostí dítěte, pastelky, blok, propiska, zápisník apod.

U mladších dětí prosím označte všechny věci iniciálami dítěte.

 

Léky

Pokud dítě užívá léky, předejte je při odjezdu zdravotníkovi tábora v dostatečném množství na celou dobu pobytu v igelitovém sáčku, řádně označeném jmenovkou s uvedením přesného dávkování. Léky na táboře podává výhradně zdravotník. Děti nesmí užívat jakékoliv léky samy! Toto opatření se týká i nejstarších dětí.

 

Kapesné

Dejte dětem dle vlastního uvážení, v areálu bude možné si koupit nanuky a různé dobrůtky. Mladším dětem je možné uschovat peníze u vedoucích. Drahé předměty (šperky, fotoaparáty apod.) dětem nedávejte – nemůžeme za ně ručit.

 

Návštěvy rodičů na táboře

Návštěvy rodičů jsou povoleny v návštěvní den a to v neděli 6.8.2017 od 16:00 do 18:00. Návštěvy v ostatní dny samozřejmě nezakazujeme, ale upřímně je zvláště u mladších nedoporučujeme. Děti mají během dne bohatý program, který prosím nenarušujte. Návštěvy nemají mimo návštěvní den z hygienických důvodů přístup do tábora. 

 

Mobilní telefony a elektronika

Domluvte se s dítětem, že si zatelefonujete v určitou dobu – nejlépe po večeři (po 18.00 hod.). Máme zkušenosti, že mobil v ruce po 24 hodin denně dítěti spíš ubližuje. Upozorňujeme, že u mladších dětí budou mobily přes den i noc uschovány u vedoucích. Vysvětlete dítěti, že tabletů a notebooků si užije po celý rok dost, na táboře jsou zbytečné. Nemůžeme za ně ručit a děti na ně nebudou mít čas.

Balíčky s jídlem

Neposílejte dětem balíčky s jídlem. Jídelníček je sestaven podle norem pro stravování, proto obsahuje i sladká jídla a svačinky. Děti jsou navíc odměňovány nejrůznějšími odměnami a sladkostmi v průběhu tábora za hry a soutěže.